5 darmowych fontów dla dizajnera

By 17 stycznia 2014 18 lutego, 2014 darmowe czcionki

Darmowe fonty

Czy tego szukasz? W tym artykule znajdziesz 5 ciekawych pozycji, które powinny znaleźć się w Twoim systemie. Są całkowicie darmowe i zdecydowanie przydatne każdemu dizajnerowi. Dzięki nim sprawisz, że Twoje prace będą jeszcze bardziej estetyczne i przykują wzrok nawet tych, którzy do tej pory sceptycznie spoglądali na to, co robisz.

Pobierz je wszystkie, postaraj się wdrożyć w nowe projekty lub wróć do tych prac, które wymagają jeszcze trochę czasu i spróbuj z Twoimi nowymi darmowymi czcionkami. 

1 ~ High Tide

Robiąc noworoczny, poranny researching, natknąłem się na specyficzną, zdobioną czcionkę. Jej forma mogłaby sprawiać wrażenie dość drogiej, jednakże szukając więcej informacji o niej, dowiedziałem się, że jest darmowa. Wypuszczona pod marką FONT Fabric, czcionka High Tide, oferowana jest zupełnie za darmo w trzech całkowicie różniących się stylach – Regular, Sans i Bold. Pod etykietą Sans znajduje się mocno zdobiony font, który śmiało mógłby być wykorzystywany w projektowaniu plakatów lub zaproszeń okazjonalnych. Filipe Rolim, bo tak nazywa się projektant czcionki, student z Portugalii, opublikował informacje o czcionce na swojej stronie projektu na Behance.

darmowe czcionki – High Tide na microdesign

[sociallocker]
[/sociallocker]

2 ~ Woodshop

Kolejny, drugi przydatny font dla projektantów to z całą pewnością Woodshop, zaprojektowany przez Nicka Slatera. Na swoim dribbblowym profilu udostępnia tę czcionkę za darmo. Westernowe zdobienia przydadzą się szybciej niż myślisz, warto więc się wyposażyć nieco wcześniej.

darmowe czcionki – Woodshop na microdesign

[sociallocker]
[/sociallocker]

3 ~ Komoda

Na podium nie mogłoby zabraknąć naszej rodzimej czcionki, której autorką jest projektantka z Poznania, Joanna Angulska. Komoda, bo tak Joanna ją nazwała, odsyła nas do lat 70 tych ubiegłego stulecia. Kontekst meblowy, nie jest tu zapewne przypadkowy. Wystarczy poszperać trochę w Internecie, pooglądać stare katalogi stylowych mebli. Czcionka Komoda, zrobiłaby wtedy nie lada karierę! Jestem przekonany, że zostanie doceniona przez niejednego grafika, ponieważ jest całkowicie darmowa zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych! Dzięki Joanna! Promujemy polskie, dobre fonty!

darmowe czcionki – Komoda na microdesign

[sociallocker]
[/sociallocker]

4 ~ RBNo2

Czcionka inspirowana XIX wiecznymi Niemcami – RBNo2 – ma w sobie wszystko, co powinna. Jest prosta, czytelna i przyjemna. Zaprojektowana w 18 stylach w całości kosztuje $25, jednakże zupełnie za darmo można pobrać lekką wersję tego kroju. Idealna dla kontekstu architektonicznego, co zresztą zostało ujęte w folderze czcionki przez jej autora Rene Biedera.

darmowe czcionki – RBNo2 na microdesign

[sociallocker]
[/sociallocker]

5 ~ Manteka

Tym razem przedstawiam projekt prosto z Chile. To tam mieszka i projektuje Edu Araya. Czcionka, którą stworzył jest starannie zaprojektowana i dopieszczona w każdym szczególe. Widoczna ze znacznej odległości Manteka może spokojnie zostać wykorzystana w środkach masowego przekazu. Ciekawa pozycja do własnego zbioru darmowych czcionek.

darmowe czcionki – Manteka na microdesign

[sociallocker]
[/sociallocker]

Darmowe czcionki to nie wszystko, jeśli nie macie czasu popracować nad własną czcionką lub Waszego Klienta, polecamy również w pełni komercyjne czcionki w serwisie MyFonts, z którego zdarza nam się korzystać.

Wkrótce będziemy na bieżąco uzupełniać wpis o kolejne, znalezione w siedzi darmowe czcionki, śledźcie nasz blog, oraz nasze media społecznościowe!

Join the discussion 2 komentarze

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2015 | microdesign