Darmowe fonty
Czy tego szukasz? W tym artykule znajdziesz 5 ciekawych pozycji, które powinny znaleźć się w Twoim systemie. Są całkowicie darmowe i zdecydowanie przydatne każdemu dizajnerowi. Dzięki nim sprawisz, że Twoje prace będą jeszcze bardziej estetyczne i przykują wzrok nawet tych, którzy do tej pory sceptycznie spoglądali na to, co robisz.
Pobierz je wszystkie, postaraj się wdrożyć w nowe projekty lub wróć do tych prac, które wymagają jeszcze trochę czasu i spróbuj z Twoimi nowymi darmowymi czcionkami.
1 ~ High Tide
Robiąc noworoczny, poranny researching, natknąłem się na specyficzną, zdobioną czcionkę. Jej forma mogłaby sprawiać wrażenie dość drogiej, jednakże szukając więcej informacji o niej, dowiedziałem się, że jest darmowa. Wypuszczona pod marką FONT Fabric, czcionka High Tide, oferowana jest zupełnie za darmo w trzech całkowicie różniących się stylach – Regular, Sans i Bold. Pod etykietą Sans znajduje się mocno zdobiony font, który śmiało mógłby być wykorzystywany w projektowaniu plakatów lub zaproszeń okazjonalnych. Filipe Rolim, bo tak nazywa się projektant czcionki, student z Portugalii, opublikował informacje o czcionce na swojej stronie projektu na Behance.
2 ~ Woodshop
Kolejny, drugi przydatny font dla projektantów to z całą pewnością Woodshop, zaprojektowany przez Nicka Slatera. Na swoim dribbblowym profilu udostępnia tę czcionkę za darmo. Westernowe zdobienia przydadzą się szybciej niż myślisz, warto więc się wyposażyć nieco wcześniej.
3 ~ Komoda
Na podium nie mogłoby zabraknąć naszej rodzimej czcionki, której autorką jest projektantka z Poznania, Joanna Angulska. Komoda, bo tak Joanna ją nazwała, odsyła nas do lat 70 tych ubiegłego stulecia. Kontekst meblowy, nie jest tu zapewne przypadkowy. Wystarczy poszperać trochę w Internecie, pooglądać stare katalogi stylowych mebli. Czcionka Komoda, zrobiłaby wtedy nie lada karierę! Jestem przekonany, że zostanie doceniona przez niejednego grafika, ponieważ jest całkowicie darmowa zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych! Dzięki Joanna! Promujemy polskie, dobre fonty!
4 ~ RBNo2
Czcionka inspirowana XIX wiecznymi Niemcami – RBNo2 – ma w sobie wszystko, co powinna. Jest prosta, czytelna i przyjemna. Zaprojektowana w 18 stylach w całości kosztuje $25, jednakże zupełnie za darmo można pobrać lekką wersję tego kroju. Idealna dla kontekstu architektonicznego, co zresztą zostało ujęte w folderze czcionki przez jej autora Rene Biedera.
5 ~ Manteka
Tym razem przedstawiam projekt prosto z Chile. To tam mieszka i projektuje Edu Araya. Czcionka, którą stworzył jest starannie zaprojektowana i dopieszczona w każdym szczególe. Widoczna ze znacznej odległości Manteka może spokojnie zostać wykorzystana w środkach masowego przekazu. Ciekawa pozycja do własnego zbioru darmowych czcionek.
Darmowe czcionki to nie wszystko, jeśli nie macie czasu popracować nad własną czcionką lub Waszego Klienta, polecamy również w pełni komercyjne czcionki w serwisie MyFonts, z którego zdarza nam się korzystać.
Wkrótce będziemy na bieżąco uzupełniać wpis o kolejne, znalezione w siedzi darmowe czcionki, śledźcie nasz blog, oraz nasze media społecznościowe!
Dizajner uzywa fontow nie czcionek 🙁
specjalnie dla Ciebie, Ada, zmieniamy nazwę felietonu